Badanie Słuchu Piotrków Trybunalski, Aparaty Słuchowe

Badanie Słuchu Piotrków Trybunalski, Aparaty Słuchowe Piotrków Trybunalski

CO TO JEST NIEDOSŁUCH i KONTROLA SŁUCHU

Niedosłuch skąd się bierze i kogo dotyczy?

ucho_wewnetrzneStopniowe pogorszenie się słuchu jest naturalną dolegliwością u wielu osób, gdyż jest to często proces związany ze starzeniem się. Powolna utrata słuchu początkowo jest prawie niezauważalna. Ponad to przyczynami niedosłuchu mogą być przebyte infekcje ucha, uwarunkowania genetyczne, urazy lub po prostu dłuższe przebywanie w hałasie np. praca w głośnym otoczeniu. W dzisiejszych czasach niedosłuch jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowotnych, mimo że większość ubytków słuchu można skutecznie wyeliminować. Jednak problemy ze słuchem są często bagatelizowane, a sami zainteresowani szukają wsparcia dopiero, gdy objawy są bardzo widoczne.

Zasady refundacji przez NFZ
Aparaty Słuchowe są refundowane przez NFZ, sprawdź zasady.

Objawy ubytku słuchu.

Najczęstszymi objawami ubytku słuchu są: - Częste prośby o powtórzenie co powiedział rozmówca, - Ustawianie telewizji i radia głośniej niż pozostali domownicy, - Brak zrozumienia mowy w hałaśliwym otoczeniu, - Wrażenie, że ludzie niewyraźnie mówią, - Trudności w rozumieniu słów w grupie ludzi w restauracji, kościele, - Wrażenie, że wszystko co nas otacza stało się cichsze, Powyższe objawy mogą występować pojedynczo, więc każdy wystąpienie któregokolwiek sugeruje wykonanie badania słuchu.

Niedosłuch co to oznacza?

Aparaty Słuchowe
Oferta Aparatów Słuchowych

Częściowa utrata słuchu nie polega na słyszeniu dźwięków ciszej. Początkowo są to problemy w rozróżnianiu słyszanych głosek takich jak: sz, z, f, ś,ć . Dlatego osoby z niedosłuchem słyszą, że inni rozmawiają, ale mają problem ze zrozumieniem.

Wiele osób mówi: „słyszę ale nie rozumiem”

Bezpłatne Badanie Słuchu
Badanie Słuchu
W AuriSOM Badania Słuchu są ZAWSZE Bezpłatne! Bez kolejek i skierowań.

Większość problemów ze słuchem nie powoduje bólu fizycznego ani innych widocznych zmian w stanie zdrowia uszu.

Do czego prowadzi osłabienie słuchu.

Pogorszenie słuchu prowadzi do wielu problemów natury społecznej i psychologicznej takich jak: problemy z porozumiewaniem się, trudności w pracy, frustracja, izolacja społeczna, wycofanie się z aktywnego stylu życia, utrata wiary w siebie i depresja. U dzieci ubytek słuchu może opóźnić rozwój mowy i powodować problemy z nauką. Natomiast w życiu dorosłym problemy ze słuchem mogą przyczynić się do pogorszenia relacji z najbliższymi, konfliktów z otoczeniem lub bierności.

Kiedy wykonywać badania słuchu?

Na badanie słuchu należy wybrać się zawsze, gdy występują powyżej wskazane objawy pogorszenia słuchu. Ponad to profilaktycznie warto po ukończeniu 50 roku życia przeprowadzać pomiary słuchu raz na dwa lata. Szybko wykryty niedosłuch pozwala na wykorzystanie miniaturowych rozwiązań w aparaty słuchowe, które oprócz poprawy jakości życia mogą spowolnić proces pogarszania się słuchu. Gdy niedosłuch jest już znaczny, to rozwiązaniem problemu będą odpowiednio dobrane i zaprogramowane pomoce słuchowe. Aktualne możliwości tych urządzeń są na tyle duże, że poprawiają słyszenie nawet przy znacznej utracie słuchu.

Nie Zwlekaj i już dziś umów się na bezpłatne badanie słuchu